Biz Kimiz.

Saraçlar Caddesi üzerindeki iş yerlerinde faaliyetini sürdüren Nurlu Süt Ürünleri Marketi, doğal sütten imal ettikleri mamul maddeleri ile Edirne’lilerin büyük ilgisini görüyor.
Edirne’ye gerek dışarıdan gelerek süt ürünlerini satmaya çalışan ve gerekse Edirne’de süt ürünleri imalatını sürdürmekte olan çok sayıda üretici firma bulunmasına  karşın, Nurlu Süt Ürünleri firması, kaliteli ve doğal olarak yaptığı, yoğurt, beyaz peynir, kaşar peyniri, peynir helvası, lor ve tereyağ  gibi ürünlerinin kalitesinden kesinlikle ödün vermeyerek, bu ürünlerin imalatını modern ve hijyenik tesislerinde sürdürüyor.

Ailece çalışarak, süt ürünleri imalatını gerçekleştiren ve yine ailece çalışıp pazarlayan Nurlu Süt Ürünleri firması sahiplerinden Ali Rıza Nurlu, bu konuda şunları söylüyor:

‘’Amacımız;  Edirne Peynirini ve diğer süt ürünlerini eski şöhretli günlerine kavuşturmak. Biz Nurlu Firması olarak elimizden gelen tüm gayret ve çabayı bu uğurda sarf etmekteyiz. Edirne Peyniri’nin adını başka benzer bir isim adı altında kullanılmaktan kurtarıp, yeniden şehrimize mal etmeliyiz.Bundan da biz Edirneliler eminiz.’’